Evde hazırlayabileceğiniz doğal krem tarifleri

Günlük hayatımızda birçok kez elimizde ya da vücudumuzda kurumalar meydana gelir ve bunları önlemek için bakım kremlerine ihtiyaç duyarız. Biz de size evde yapabileceğiniz hem doğal hem de sağlıklı krem tarifleri vereceğiz.

Aşağıda verilecek tarifler tüm vücut için geçerlidir.

1.Öneri:  SALATALIK KREM

2 adet Salatalık

15 gram Balmumu

45 gram Lanolin

125 gram Ceviz yağı

Yapılış:

İlk olarak salatalıklarımızı püre haline getirip suyunu çıkarıyoruz. Ardından lanolin ve balmumunu 75 derecede ısıtıyoruz ve ısınırken ceviz yağını ekleyip ısıtmaya devam ediyoruz. Son olarak salatalık suyunu alıp karışımımızın içine döküp karıştırıyoruz.

2.Öneri:  BESLEYİCİ VE CANLANDIRICI KREM

1 tatlı kaşığı Bal

1 çorba kaşığı Ceviz yağı

1 çorba kaşığı Badem yağı

3 damla Limon yağı

15 gram Balmumu

3 damla Lavanta yağı

3 damla Yasemin yağı

1 adet E vitamini

Yapılış:

Bütün yağlarımızı küçük bir kabın içine koyup ısıtmaya başlıyoruz. Isıttığımız yağın içine belirlediğimiz miktarda balmumu koyuyoruz, iyice eridikten sonra da belirlediğimiz bir kabın içerisine karışımı koyup içerisine yumuşaması ve krem kıvamında olması için lavanta, yasemin ve limon yağından 2-3 damla ekliyoruz.

3.Öneri:  ALOE VERALI KREM              

1 yemek kaşığı Aloe vera jeli

2 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı

20 gram Balmumu

10 Jojoba yağı

5 damla Lavanta yağı

3 damla Yasemin yağı

Yapılış:

Aldığımız jojoba ve ceviz yağını cam kasenin içine koyup balmumunu üstüne ilave ediyoruz ve benmari usulü ısıtmaya başlıyoruz. Malzemelerimiz eridikten sonra cam kaseyi dışarı alıp malzemelerimizin soğumasını bekliyoruz. Daha sonra soğuyan karışımımızın içine lavanta yağı, yasemin yağı ve aloe vera jelini ekledikten sonra soğumuş karışımımızı blenderdan çekiyoruz. Yağlardan dolayı cıvıklaşmış olan karışımımızı krem kıvamına gelmesi için bir süre buzdolabında bekletiyoruz.

UYARI: Yukarıda belirtilen yağlardan herhangi birine alerjinizin olup olmadığını mutlaka doktorunuza danışıp öyle uygulamanızı tavsiye ederiz.

İlgili yazılar: https://rengahenk.net/guzellik/

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.