EĞİTİMLERİM VE SERTİFİKALARIM

Ben her zaman insanın kendisini farklı alanlarda ve farklı düşünce yapıları içerisinde geliştirmesi, olgunlaştırması ve deneyimlenmesi gerektiği tarafındayım. Bu düşünce yapısında ve kendini geliştirmek isteyen birisi olarak eğitimler almış ve ileride de eğitimlere devam edecek olan kişisel gelişimi seven bir bireyim. Bu yüzden liseden beri eğitimler(sertifikalı, sertifikasız) almaktayım.


Aldığım Eğitimler ve Sertifikalar

Arduino IOT Eğitimi(sertifikalı)
Bu eğitimde Arduino kartları, arduino projelerinde kullanılacak ekipmanları ve bu malzemelerin kullanım alanları hakkında bilgi edinip projeler yaparak akıllı sistemlerde kendimi geliştirip proje ve uygulamalar yaptım.

Temel Programlama Eğitimi(Sertifikalı)
Programlama eğitimde program ve yazılım kısmına en baştan başlayarak yapılış amacından, kullanım alanlarından bahsedip ilerleyerek hangi alanlarda nasıl kullanacağımız hakkında kısa bir temel bilgilendirme kursu aldım.

Etik Hacker Eğitimi(Sertifikalı)
Bu kursta etik bir hacker olmak için ne yapılması gerektiğinin, kötü niyetli hackerlerin hangi yollardan nasıl bir şekilde hack işlemleri yaptığının, bu sorunlarla nasıl başa çıkabileceğimiz ve hangi yollarla korunabileceğimiz hakkında uzun ve donanımlı bir eğitim aldım.

Etkili Sunum Teknikleri(Sertifikalı)
Eğitimde sunum yaparken iş merkezleri, okul vb. yerlerde nasıl daha iyi ve etkili bir sunum yapacağımızı anlatan bir eğitim aldım. Bu eğitim sayesinde sunumlardaki kuralları, dizaynı, yazı biçimleri ve jest, mimik kullanımının nasıl bir etkiye yol açtığını öğrenmiş oldum.

Python Eğitimi
Bu eğitimle C# üzerinden başladığım yazılım dillerinden en çok tercih edilen bir başka dille kendimi geliştirerek devam etmekteyim. Bu dil ile C# dilini birlikte yürüterek programlamalardaki önemli noktaları öğrenmekteyim.

İşaret Dili Eğitimi(Sertifikalı)
İşaret dili iş hayatımızda olsun, normal hayatımızda olsun işitme engelli vatandaşlarımızla düzgün ve anlaşılır bir iletişim kurmak için kişisel gelişim amaçlı bir eğitim aldım. İşaret dili eğitimi sayesinde işitme engelli bir vatandaşımız için iletişim kurabilmek için çaba sarf etmekteyim.