PROJELERİM

Projeler mesleki hayatta, hem kişisel gelişim açısından hem projeyi yaptığımız alan hakkında daha fazla bilgi edinebilmemizi sağlayan bir araçtır. Projede belirlediğimiz amaca göre çalışmalar yaparak, işimizi en layıkıyla yapmaya çalışır ve bu yönde kendimizi geliştirmemize yardımcı olmaktadır. Projeler ilerletilebilir, sürdürülebilir yapısı sayesinde yapmak istediğimiz projeyi her daim geliştirerek ve iyi bir grupla ya da düzenli tekil bir şekilde projemizi yürütüyorsak yaptığımız projeyi daha da ileri taşıyabiliriz. Ben de bu amaçlar doğrultusunda hem kendimi geliştirmek hem de iş hayatına olacak katkıları nedeniyle bazı projeler yaptım ve yapmaktayım.

ARDUİNO PROJESİ

Bu projede tekil olarak ilerleyerek bir Arduino projesi oluşturdum. Bu projede Arduino Lilipad kullanarak kumaşlarda da teknolojinin ve uzaktan akıllı sistemlerin kıyafetler üzerinde de uygulanabileceğini gösteren bir akıllı t-shirt yapmayı denedim. Bu projeyle t-shirt üzerinden lilypad sayesinde vücut sıcaklığının ölçülmesini sağlayan aynı zamanda t-shirt üzerinde renkli ledlerle oluşan görsel bir t-shirt yapmayı denedim. bu projeyle hem Arduino Lilypad konusunda hem de akıllı kıyafetler konusunda detaylıca bilgi edinip bir ürün çıkartmış oldum.

GİRİŞİMCİLİK PROJESİ

Girişimcilik projemizde bir proje konusu belirleyerek somut veya soyut olarak bir faaliyet gösterdik. Grup olarak yaptığımız bu projemizde girişimciliğin temellerine ve düşünce yapısına bağlı kalarak bir proje tasarladık ve bu projenin nasıl hayata geçirileceği, hangi alanlarda kullanılabileceği hakkında fikirlerimizi paylaştık.